Ból kręgosłupa – jak sobie pomóc?

Pochodzenie bólu lub schorzeń kręgosłupa ma złożoną przyczynę. Mały procent społeczeństwa ma problem genetyczny. Gdy udajemy się do lekarza czy sięgamy po tabletki chcemy szybko zlikwidować ból. Tabletki mogą zniwelować ból, ale problemu się nie rozwiąże. Można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić bo to ból wskazuje nam, że gdzieś jest problem. Oczywiście są sytuację w których ból może być towarzyszącym elementem choroby organicznej.

Kręgosłup trzeba ująć jako całość naszego organizmu psychofizycznego. To mechanika naszego systemu, która jest wyburzana przez nieumiejętne rozkładanie wagi naszego ciała. Często nieświadomie wyburzamy się z równowagi psychofizycznej.

Sport, taniec czy fitness club mogą pogłębić nasze złe nawyki i przez jakiś czas będziemy mniej odczuwać ból bo produkujemy więcej endorfiny- a to hormon szczęścia i hormon zmieniający odczuwanie siebie.

Przez niekoniecznie zrównoważone stanie, stresowe siedzenie, mało swobodne chodzenie lub nieświadome nawykowe układanie ciała powodujemy niepotrzebne napięcia w kręgosłupie, które prowadzą do ścierania lub wypadania dysków. Złe rozłożenie ciężaru w kręgosłupie powoduje złe ukrwienie w kościach i ich odkształcanie co prowadzi do skoliozy, lordozy lub kifozy.

Skolioza, lordoza czy kifoza nie muszą być dla nas wyrocznią- sesje z Techniki mogą być bardzo pomocne w prewencji i w procesie pozytywnej zmiany w kierunku zdrowia.

2 myśli o “Ból kręgosłupa – jak sobie pomóc?

  1. Pingback:3restaurant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.